27 Ocak 2017 Cuma

Duyuru

Merhaba arkadaşlar.
Ben Rei'nin yardımcısı Atlas.
Size önemli bir açıklama yapmak için buradayım.
Daha önce çevirmen alımı yapacağıma dair bir duyuru paylaşmıştım.

Ancak bu alımın ne zaman olacağına dair herhangi bir bilgi vermemiştim.
Çevirmen alımı 27/01/2017 (Bu gün) tarihinde başlıyor.
Yaklaşık 1 (Bir) hafta boyunca gelen tüm başvuruları değerlendireceğim.
Ancak 3/02/2017 (Yani haftaya cuma) tarihinde alım sonlanacaktır.
Aramıza katılabilmek için sahip olmanız gerekenler şunlardır:
- İngilizce seviyeniz en az B1 (Pre-Intermediate) seviyesinde olmalıdır.
- Haftada en az 1 (Bir) çeviri yapmalısınız.

- Yöneticilerin verdiği metinleri çevireceksiniz.
- Facebook grubumuza katılmalısınız.
Bu şartları yerine getirebiliyorsanız aşağıdaki linkten bana ulaşabilirsiniz.
Gmail: creepyatlas@gmail.com

13 yorum:

 1. ingilizce cümleleri türkçeye internetten bakma dışında çevirim imkansız yardımcı olamam ama en azından yazdıklarınızı okurum

  YanıtlayınSil
 2. Sürekli yeni yazar alımı var(yada dışarıdan öyle görünüyor) fakat herkes birbirinin alt kademesi olarak geliyor sanırsam. Ve yeni çevirmen gelince üst pozisyonuna kayan arkadaşlar çeviri yapmıyor. Sadece leon(ismi yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın) çeviri yapıyor ve anlamlı olanlardan çeviriyor. Geri kalan çevirmenlerin çevirdikleri öyle ahım şahım çeviriler değil; şöyle örnek vereyim: google translate in yeni güncellenmesinde her şeyi gayet iyi çevirmesi gibi bir özellik katılmış.(Gerçekten çok iyi, üniversite son sınıfa gidiyorum ve makalelerde epey isimize yarıyor:) ) Koy translate e çevirsin yani :) Sonuç olarak en azından kaç çevirmen var onun sayısını verirseniz çok sevinirim . Zırt pirt siteye girip saçma sapan yorum okumaktan sıkıldım:) (sadece küçük kardeşlerimiz takip etmiyor, daha büyükler de takip ediyor emin olun onlarda bu seviye sıkıntısından birazcık cekiyorlardir :)) Bu yazdıklarım sakın yanlış anlaşılmasın, bunları eleştiri olarak alın, ben de bu sayfayı takip eden herkes gibi sizlerin daha iyi yerlere ulaşmasını isteyen bir bireyim:) İyi geceler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli yazar alımı var, bunun sebebi aldığımız kişilerin aramızdan ayrılıyor olması. Herkes birbirinin alt kademesi olarak gelmiyor ^^ Şu an benim dışımda ekli olan 3 çevirmen var. Bir tanesi Leon zaten, geriye kaldı 2. O iki kişiyle de iletişime geçme şansım olmadı teknik sorunlardan dolayı, umarım en yakın zamanda çözülür. Ve üst seviye çeviri yapabilip katılmak isteyen bazı kişilerin para istediği bile oldu :D
   Ben bu blogu 15 yaşımdayken açtım ve uzun bir süre tek başıma ida ettim, şimdi gelen yeni çevirmenlerle de biraz molaya çekildim. Sınavımdan sonra ben de geri dönüş yapacağım ^^

   Sil
  2. Dediğim gibi, yanlış anlaşılmaya sebep olduysam kusura bakmayın :) Türkiyenin en iyi pasta sitesi(yada bloğu-bu internet şeyleriyle pek aram yok gördüğünüz gibi :D) olmanızı isterim :) Uzun sure cp gelmemesinden şikayet ediyordum dedim bir bakayım, 3 yada 4 tane gelmiş hem şaşırdım hem de sevindim :) Sana da sınavında başarılar umarım hedeflerine ulaşırsın :) Böyle arada minik eleştiriler yazarım yorum kısımlarına anonimden, elimden geldiğince pozitif yada negatif geri-dönüşleri yazarım sonuçta cevap gelmiş önceki yazdığıma :) Tüm çevirmen arkadaşlar sizlere de kolay gelsin :)

   Sil
  3. Ne yanlış anlaşılması ya ^,^
   Uygun bir üslupla yapılan eleştiriye her zaman açığız :3
   Güzel dilekler için teşekkür ediyorum ^^

   Sil
  4. Ne demek, kolay gelsin. :) ~K

   Sil
 3. Bne katılmak istiyorum ama Bu cumartesi 4 Ocak tarihinde eve döneceğim. Şuan yanımda bilgisayarım yok o yüzden şuanda katılsam bile cumartesiye kadar çeviri yapamam. Sorun olur mu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorun değil. Zaten cumartesi gününe kadar sadece başvurular incelenecek.

   Sil
 4. Facebook grubunun link'ini atabilecek olan var mı? Mobilden bakamıyorumd a

  YanıtlayınSil
 5. Katilmayi isterim ama katilip hadi dedim ceviriyi de hallettim diyelim ama okul baslayacak ve okul baslayinca girememekten korkuyorum yani o yüzden uzgun bir sekilde katilamam en azindan simdilik :)

  YanıtlayınSil
 6. Katılmayı planlıyordum ama manga çevirmenliği için başvuru yaptım ve oraya alındım...

  YanıtlayınSil
 7. arkadaşlar rei shizuka ya bir türlü ulaşamıyorum facebook hesabını kapatmış eğer ondan bir haber alırsanız lütfen bildirin.

  YanıtlayınSil
 8. Başvuru için mesaj atanlara geri dönüş yaptınız mı?

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken kaba veya küfürlü bir dil kullanmaktan çekinirseniz sevinirim ^^